O NÁS

Janka Segešová, 

zakladateľka Dunajskej Vlnky a hlavná herečka

Janka Segešová vyštudovala bábkoherectvo na Divadelnej fakulte Akademie múzických umění DAMU v Prahe a neskôr si doplnila pedagogické minimum pre umelecké školy na VŠVU v Bratislave. 


Pre detského diváka začala vystupovať v roku 1989 v Bibiane, kde spolupracovala na sérii divadelných podujatí aj pre postihnuté deti. Hlavnou činnosťou sa jej stalo vystupovanie v rámci divadielka Dunajka, spolu s manželmi Strinkovcami, približne od roku 1991 a v divadielku Svetlonos


Spolupracovala s mnohými neziskovými organizáciami, medzi ktorými boli OZ Šedý medveď, OZ Jablonka, OZ Živica a iné. Posledné projekty Janky Segešovej, na ktorých v týchto rokoch spolupracuje sú orientované na ponímanie rozprávok z ekologického hľadiska a teda vystupovanie na ekologických festivaloch a podujatiach, osvetový projekt o zdravej výžive "Ovečka", propagačné predstavenia o detskej rastlinnej nátierke "Vetíčku" a v neposlednom rade stále trvajúce účinkovanie v predstaveniach v nemocniciach v rámci OZ Bábky v nemocnici


Janka Segešová okrem tvorby a realizácie divadelných predstavení pre detského diváka, je od roku 1996 pedagogičkou literárno-dramatického odboru v niekoľkých základných umeleckých školách v Bratislave a okolí. Taktiež bola realizátorkou dramototerapie s mentálne postihnutými klientmi Lepšieho sveta, n.o. a DSS pre dospelých Rozsutec. 


Čo sa týka účinkovania vo filmoch, Janka Segešová si zahrala vedľajšie úlohy v filme Krajinka (réžia: M. Šulík), Nedodržaný sľub (réžia: J. Chlumský) a Slovensko 2.0 (Pohreb prezidenta, réžia: Martin Šulík).

Napíšte nám

© 2023 Divadlo Dunajská Vlnka
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!